SKU: UGE016BI-1
Brand: Univa
Univa Freestanding 84L Gas/Electric Stove Black UGE016BI-1
- Regular price
- R 5,899.00
- Sale price
- R 5,899.00
- Regular price
-
R 5,899.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Univa Freestanding 84L Gas/Electric Stove Black UGE016BI-1 Black finish. 84L capacity. Dual fuel options for versatile cooking.
Features and Specifications:
- Gas/Electric Oven
- 4 Gas Burners
- Easy Clean Enamel Cavity
- Cast Iron Support Grids
- 2 Chrome Oven Racks
- 1 x Roasting Pan
| Colour: | Black |
| Capacity: | 84L |
| Fan: | N/A |
| Energy Efficiency: | N/A |
| Battery Ignition: | Yes |
| Flame Failure Safety Device: | Yes |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 985mm |
| Width: | 665mm |
| Depth: | 708mm |
