SKU: UGH02SS
Brand: Univa
Univa 2 Burner Gas Hob Stainless Steel UGH02SS
- Regular price
- R 1,799.00
- Sale price
- R 1,799.00
- Regular price
-
R 1,799.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Univa stainless steel 2-burner gas hob. Compact design, safety flame cut-off, and durable construction.
Features and Specifications:
- 2 Aluminium Gas Burners,
- Cast Iron Pan Support,
- Versatile Cook-To Layout,
- Front Controls,
- DC 1.5v Battery.
| Colour: | Stainless Steel |
| Electronic Ignition: | Yes |
| Flame Failure Safety Device: | Yes |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Width: | 310mm |
| Depth: | 510mm |
| Aperture | (Cutout Size): |
| Width: | 288mm |
| Depth: | 482mm |
