SKU: BI710C1B1
Brand: Siemens
Siemens IQ700 Warmer Drawer Black Glass BI710C1B1
- Regular price
- R 12,999.00
- Sale price
- R 12,999.00
- Regular price
-
R 12,999.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Siemens IQ700 Warmer Drawer Black Glass BI710C1B1 ?Çô Sleek black glass design keeps meals warm & fresh. Adjustable temp, energy-efficient. Perfect for entertaining.
Features and Specifications:
- User-friendly electronics: extremely
- easy and comfortable operation
- Heating plate made of toughened glass
- Cavity volume: 20 L
- Loading up to 25 kg
- Max. loading espresso cups: 64
- PC or Max. loading plates: 12 PC
- Temperature control in 4 levels: ca. 30??C - 80??C (glass surface
temperature) - Push & Pull
| Colour: | Black Glass |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 140mm |
| Width: | 594mm |
| Depth: | 518mm |
| Aperture | (Cutout Size): |
| Height: | 140mm |
| Width: | 560mm |
| Depth: | 550mm |
