SKU: WG44A10XZA
Brand: Siemens
Siemens 9kg IQ300 Front Loader Washing Machine Silver Inox WG44A10XZA
- Regular price
- R 9,199.00
- Sale price
- R 9,199.00
- Regular price
-
R 9,199.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Experience superior laundry care with the Siemens 9kg IQ300 Front Loader Washing Machine Silver Inox WG44A10XZA. Eco-friendly, powerful, and sleek silver inox design.
Features and Specifications:
- Reload Function
- WaveDrum
- Multiple water protection
- AntiVibration
- Aquatronic wash system
- Recommended Load
- Foam detection system
- Easy clean
- Overdosage Indication
- Child Lock
- Buzzer
- Metal door catch
| Colour: | Silver Inox |
| Capacity: | 9kg |
| Energy Efficiency: | A+++ |
| Consumption: | 0.681Wh/Cycle |
| Maximum Spin Speed: | 1400rpm |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 850mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 600mm |
