SKU: WP41G0XZA
Brand: Siemens
Siemens 9kg IQ300 Condenser Tumble Dryer Silver Inox WP41G0XZA
- Regular price
- R 11,599.00
- Sale price
- R 11,599.00
- Regular price
-
R 11,599.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Siemens 9kg IQ300 Condenser Tumble Dryer Silver Inox WP41G0XZA - Silver finish. Compact yet spacious. Gentle fabric care.
Features and Specifications:
- iSensoric
- EcoSilence Drive
- Condensation dryer
- Anti crease cycle 120 min
- AntiVibration
- Child Lock
- Air flow Drying System
- Touch control buttons
| Colour: | Silver |
| Capacity: | 9kg |
| Energy Efficiency: | C |
| Consumption: | 4.02kWh/Cycle |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 850mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 600mm |
