SKU: RC90V9JV2W
Brand: LG
LG 9KG Heat Pump Tumble Dryer Black RC90V9JV2W
- Regular price
- R 15,999.00
- Sale price
- R 15,999.00
- Regular price
-
R 15,999.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
LG 9KG Heat Pump Dryer RC90V9JV2W - Black finish. 9kg capacity. Advanced heat pump technology.
Features and Specifications:
- Dual Inverter Heat Pump
- Eco Hybrid
- Auto Cleaning Condenser
- Allergy Care
- Dual Filter
- ThinQ
- Condenser with Convenient Cleaning
- Energy Mode: Up To 15% Energy Saving
- Time Mode: Up To 18% Timesaving
- Remote Control
- Various Cycle
- Smart Pairing
- Tempered Glass
- Reversible Door
| Colour: | Black |
| Capacity: | 9kg |
| Energy Efficiency: | A |
| Consumption: | 1.2kWh/Cycle |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 850mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 690mm |
