SKU: F2V5FYPYP
Brand: LG
LG 9kg Front Loader Washer With AI DD +Steam in Stainless Finish F2V5FYPYP
- Regular price
- R 7,999.00
- Sale price
- R 7,999.00
- Regular price
-
R 11,999.00 - Unit price
- / per
Sale
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
LG 9kg Front Loader Washer With AI DD +Steam in Stainless Finish F2V5FYPYP - Durable stainless steel build. Quiet operation & efficient cleaning.
Features and Specifications:
- Smart Diagnosis
- AI DD
- Inverter Direct Drive
- Auto Restart
- 10 Wash Programs
- Prewash
- Child-Lock
- Beeper On/Off
- LED Display
- Stainless Steel Drum
- Turbo Wash
- 10-Year Warranty on Motor
| Colour: | Stainless Steel |
| Capacity: | 9kg |
| Energy Efficiency: | A+++ |
| Consumption: | 0.68kWh/Cycle |
| Maximum Spin Speed: | 1200rpm |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 850mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 550mm |
