SKU: GC-X31FFCRL
Brand: LG
LG 733L French Door Fridge With UVnano in Black GC-X31FFCRL
- Regular price
- R 69,999.00
- Sale price
- R 69,999.00
- Regular price
-
R 89,999.00 - Unit price
- / per
Sale
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Upgrade your kitchen with the sleek LG 733L French Door Fridge With UVnano in Black GC-X31FFCRL! Spacious, energy-efficient & stylish perfect for modern homes.
Features and Specifications:
- Essence Black,
- InstaView,
- Door in Door,
- Hygiene FRESH+,
- Craft Ice,
- Fingerprint Resistant,
- Durable Surface,
- Smart Inverter Compressor,
- 10 Year Parts Warranty on Linear Compressor,
- Smart Storage System,
- Slim SpacePlus Ice System,
- Smart Diagnosis,
- No Frost,
- High Brightness LED,
- Multi Air Flow.
| Colour: | Black Finish |
| Capacity: | 733L (Net) |
| Refrigeration Gas: | R600a |
| Energy Efficiency: | A+ |
| Consumption: | 569kWh / Year |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 1792mm |
| Width: | 914mm |
| Depth: | 918mm |
