SKU: GC-F411EQDM
Brand: LG
LG 380L Pigeon Pair Upright Fridge Matte Black GC-F411EQDM
- Regular price
- R 15,999.00
- Sale price
- R 15,999.00
- Regular price
-
R 22,999.00 - Unit price
- / per
Sale
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
LG 380L matte black upright fridge with Pigeon Pair design. Smart Inverter Compressor, Door Cooling+, and spacious layout for large families.
Features and Specifications:
- Smart Inverter Compressor,
- ThinQ,
- Linear Cooling,
- Door Cooling+,
- Deodorizer,
- Multi-Air Flow,
- Fresh Balancer,
- Top LED,
- External Water Dispenser,
- Smart Diagnosis,
- Reversible doors,
- Generous Fresh Capacity,
- Optimal Storage - Retractable shelf,
- Seamless Fit,
- 2 Vegetable Box,
- 5 Bottle Wine Rack,
- Egg Basket (10 Eggs)
| Colour: | Matte Black |
| Capacity: | 380L (Net) |
| Refrigeration Gas: | R600a |
| Energy Efficiency: | A+ |
| Consumption: | 135 kWh / Year |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 1860mm |
| Width: | 595mm |
| Depth: | 707mm |
