SKU: GC-F459FSUW
Brand: LG
LG 343L Fridge Freezer Black With Door Cooling+ GC-F459FSUW
- Regular price
- R 17,499.00
- Sale price
- R 17,499.00
- Regular price
-
R 22,999.00 - Unit price
- / per
Sale
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Upgrade your kitchen with the sleek LG 343L Fridge Freezer Black With Door Cooling+ GC-F459FSUW! Space-saving, energy-efficient & stylish for modern homes.
Features and Specifications:
- Linear Cooling,
- Door Cooling+,
- Fresh Balancer,
- Door Cooling+
- Smart Inverter Compressor,
- Fresh Converter,
- Fresh Balancer,
- ThinQ,
- LED Display,
- Smart Diagnosis,
- Wi-Fi,
- Water Dispenser,
- LED Light,
| Colour: | Black |
| Capacity: | 343L (Net) |
| Refrigeration Gas: | R600a |
| Energy Efficiency: | A++ |
| Consumption: | 254 kWh / Year |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 1860mm |
| Width: | 595mm |
| Depth: | 682mm |
