SKU: F4Y9LWP2ZB
Brand: LG
LG 13Kg Front Loader With AI DD +Steam Black Finish F4Y9LWP2ZB
- Regular price
- R 15,999.00
- Sale price
- R 15,999.00
- Regular price
-
R 19,999.00 - Unit price
- / per
Sale
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
LG 13Kg Front Loader With AI DD +Steam Black Finish F4Y9LWP2ZB - Spacious 13kg capacity with energy efficiency. Sleek black finish for modern homes.
Features and Specifications:
- Smart Diagnosis
- Inverter Direct Drive
- Auto Restart
- 12 Wash Programs
- Prewash
- Child-Lock
- Beeper On/Off
- LED Display
- Stainless Steel Drum
- 10-Year Warranty on Motor
| Colour: | Black |
| Capacity: | 13kg |
| Energy Efficiency: | A+++ |
| Consumption: | 0.55kWh/Cycle |
| Maximum Spin Speed: | 1400rpm |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 850mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 550mm |
