SKU: JEM02
Brand: Kenwood
Kenwood 1.5L Juicer Black JEM02
- Regular price
- R 1,299.00
- Sale price
- R 1,299.00
- Regular price
-
R 1,299.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Kenwood 1.5L Juicer JEM02 - Black compact design. 500W motor. Centrifugal extraction. 1.5L capacity. Pulp container. Easy clean parts.
Features and Specifications:- 2 Speed For Hard and Soft Fruit
- XL Whole Fruit Feed Tube
- Anti-Drip
- Safety Interlock
- Dishwasher Safe Parts
| Colour: | Black |
| Wattage: | 800w |
| Capacity: | 1.1L (Jug) |
| Capacity: | 1.5L (Pulp Collector) |
| Warranty Period: | 1 Year |
| Dimensions: | |
| Height: | 414mm |
| Width: | 334mm |
| Depth: | 232mm |
