SKU: GSN33VW31Z
Brand: Bosch
Bosch 225L Upright Freezer White GSN33VW31Z
- Regular price
- R 12,199.00
- Sale price
- R 12,199.00
- Regular price
-
R 12,199.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Bosch 225L white upright freezer. Frost-free operation, spacious layout, perfect for medium-sized family storage needs.
Features and Specifications:
- Electronic Temperature Control,
- Big-Box Frozen Food Drawer,
- No-Frost,
- Multi Airflow-System,
- 2 Compartment With Glass Shelf,
- Safety Glass,
- 5 Transparent Freezer Drawers,
- Calendar Frozen Food,
- Door Right Hinged, Reversible,
- Height Adjustable Front Feet,
- Roles in the Back,
- Door Opening Angle 90 Degree.
| Colour: | White |
| Capacity: | 225L (Net) |
| Refrigeration Gas: | R600a |
| Energy Efficiency: | A++ |
| Consumption: | 228 kWh / Year |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 1760mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 650mm |
