SKU: GR265W
Brand: Zero
Zero 230L 220v/Gas Fridge/Freezer GR265W
- Regular price
- R 14,999.00
- Sale price
- R 14,999.00
- Regular price
-
R 14,999.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Zero 230L 220v/Gas Fridge/Freezer GR265W - Spacious storage with Zeros GR265W Gas Fridge/Freezer.
Features and Specifications:
- Energy Sources - Gas and Electric,
- 4 Baskets,
- Hot / Temperate Zone Appliance,
- Gas Thermostat,
- Electric Thermostat,
- Gas Flame Indicator,
- Gas Ignitor,
- 320W.
| Colour: | White |
| Capacity: | 230L (Gross) |
| Refrigeration Gas: | LPG |
| Energy Efficiency: | N/A |
| Consumption: | 750g LPG Gas/24hr | 7kWh/24hr |
| Warranty Period: | 1 Year |
| Dimensions: | |
| Height: | 1525mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 680mm |
