SKU: GFR260DB
Brand: Zero
Zero 236L 220v/Gas Chest Fridge Freezer GFR260DB
- Regular price
- R 7,999.00
- Sale price
- R 7,999.00
- Regular price
-
R 8,999.00 - Unit price
- / per
Sale
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Zero 236L 220v/Gas Chest Fridge Freezer GFR260DB - Reliable cooling with Zeros GFR260DB Chest Fridge Freezer.
Features and Specifications:
- Gas/Electric,
- 1 Basket,
- 4 small shelves,
- Temperate Zone Appliance.
| Colour: | White |
| Capacity: | 236L (Gross) |
| Refrigeration Gas: | LPG |
| Energy Efficiency: | N/A |
| Consumption: | 750g LPG Gas/24hr | 7kWh/24hr |
| Warranty Period: | 1 Year |
| Dimensions: | |
| Height: | 880mm |
| Width: | 1030mm |
| Depth: | 700mm |
