SKU: GF180IP
Brand: Zero
Zero 160L 220v/Gas Chest Freezer GF180IP
- Regular price
- R 7,399.00
- Sale price
- R 7,399.00
- Regular price
-
R 7,399.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Zero 160L 220v/Gas Chest Freezer GF180IP - Dual fuel operation, portable design, 160L capacity, perfect for outdoor use.
Features and Specifications:
- Gas/Electric,
- 1 Basket,
- Temperate Zone Appliance.
| Colour: | White |
| Capacity: | 160L (Net) |
| Refrigeration Gas: | LPG |
| Energy Efficiency: | N/A |
| Consumption: | 700g LPG Gas/24hr | 7kWh/24hr |
| Warranty Period: | 1 Year |
| Dimensions: | |
| Height: | 870mm |
| Width: | 830mm |
| Depth: | 690mm |
