SKU: DUF300
Brand: Defy
Defy 212L Upright Freezer Inox DUF300
- Regular price
- R 9,999.00
- Sale price
- R 9,999.00
- Regular price
-
R 9,999.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Defy 212L inox upright freezer. Frost-free operation, compact yet spacious, ideal for small families or business use.
Features and Specifications:
- Antibacterial Seal,
- Static,
- Reversible Doors,
- 7 Crispers.
| Colour: | Inox |
| Capacity: | 212L (Net) |
| Refrigeration Gas: | R600a |
| Energy Efficiency: | A++ |
| Consumption: | 190 kWh / Year |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 1700mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 600mm |
