SKU: DSS553
Brand: Defy
Defy Stove Black DSS553
- Regular price
- R 3,799.00
- Sale price
- R 3,799.00
- Regular price
-
R 3,799.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Defy Black Stove DSS553 - Basic black freestanding stove. Simple controls for easy operation.
Features and Specifications:
- Static oven
- Plug and play
- Plate indicator light
- Large Viewing window
- Removable inner glass
- Heat switches & function selector
- Roast pan and chrome self
- Conventional bake
- Static grill
| Colour: | Black |
| Capacity: | 55L |
| Fan: | N/A |
| Energy Efficiency: | A |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 1005mm |
| Width: | 512mm |
| Depth: | 651mm |
