SKU: DHG901
Brand: Defy
Defy Ceramic Hob Black DHG901
- Regular price
- R 6,999.00
- Sale price
- R 6,999.00
- Regular price
-
R 6,999.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Defy black ceramic hob with 4 zones. Touch controls, child safety lock, and energy efficient operation for modern kitchens.
Features and Specifications:
- 4kw Wok Burner,
- 2 x 1800W Plates,
- 2 x 1200W Plates,
- Overflow Security,
- Flame Failure Safety Device,
- Electric Ignition,
- Vitroceramic Glass,
- Cast Iron Pan Supports,
- Variable Burner Control,
- Touch Controls,
- Hot Surface Indicator Light.
| Colour: | Black |
| Electronic Ignition: | Yes |
| Flame Failure Safety Device: | Yes |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Width: | 820mm |
| Depth: | 510mm |
| Aperture | (Cutout Size): |
| Width: | 803mm |
| Depth: | 470mm |
