SKU: DHG604
Brand: Defy
Defy Gas Hob Black Glass DHG604
- Regular price
- R 4,499.00
- Sale price
- R 4,499.00
- Regular price
-
R 4,499.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Defy black Glass gas hob. 4 burners, flame failure device, and easy maintenance for consistent results.
Features and Specifications:
- Cast Iron Pan Supports,
- Variable Burner Control,
- Vitroceramic Glass.
| Colour: | Black |
| Electronic Ignition: | Yes |
| Flame Failure Safety Device: | Yes |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Width: | 580mm |
| Depth: | 510mm |
| Aperture | (Cutout Size): |
| Width: | 560mm |
| Depth: | 490mm |
