SKU: DHG133
Brand: Defy
Defy Gas Hob Stainless Steel DHG133
- Regular price
- R 3,299.00
- Sale price
- R 3,299.00
- Regular price
-
R 3,299.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Defy stainless steel gas hob. 3 burners, flame failure device, and easy-clean surface for everyday cooking needs.
Features and Specifications:
- Variable Burner Control,
- Heavy-Duty Cast-Iron Pot Supports,
- Side Control Panel.
| Colour: | Stainless Steel |
| Electronic Ignition: | Yes |
| Flame Failure Safety Device: | Yes |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Width: | 580mm |
| Depth: | 510mm |
| Aperture | (Cutout Size): |
| Width: | 560mm |
| Depth: | 480mm |
