SKU: DGS679
Brand: Defy
Defy Gas Electric Stove Black DGS679
- Regular price
- R 7,999.00
- Sale price
- R 7,999.00
- Regular price
-
R 7,999.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Defy Gas Electric Stove DGS679 - Classic black design. Energy efficient burners. Easy-to-clean surfaces.
Features and Specifications:
- 3 Gas Burners
- 1 Solid Plate
- Variable Burner Control
- Cast Iron Pan Supports
- Utility Compartment
- Mechanical Timer
- Side Racks
- Full Glass Door
- Removable Inner Glass
- Roast Pan and Chrome Shelf
- Static Bake
- Static Grill
- Steam Cleaning
| Colour: | Black |
| Capacity: | 78L (Net) |
| Fan: | N/A |
| Energy Efficiency: | N/A |
| Electronic Ignition: | Yes |
| Flame Failure Safety Device: | Yes |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 960mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 600mm |
