SKU: DGS602
Brand: Defy
Defy Gas Electric Stove Black DGS602
- Regular price
- R 8,999.00
- Sale price
- R 8,999.00
- Regular price
-
R 8,999.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Defy Gas Electric Stove DGS602 - Classic black design. Energy efficient. Perfect for everyday cooking needs.
Features and Specifications:
- Electric Oven
- 4 Cast Aluminium Gas Burners
- Easy Clean Enamel Oven Interior
- Double Glass Door
- Removable Inner Glass
- Height Lifting Feet
- Multi-Function Oven
- Conventional Cooking
- Defrost
- Grill
- Fan Assisted Cooking
| Colour: | Black |
| Capacity: | 56L (Net) |
| Fan: | Yes |
| Energy Efficiency: | A |
| Electronic Ignition: | Yes |
| Flame Failure Safety Device: | Yes |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 855 - 890mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 630mm |
