SKU: DFB325HM
Brand: LG
LG 14 Place Setting Dishwasher Black DFB325HM
- Regular price
- R 16,999.00
- Sale price
- R 16,999.00
- Regular price
-
R 19,999.00 - Unit price
- / per
Sale
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
LG 14 Place Dishwasher DFB325HM - Black finish. 14 place settings. Quiet operation.
Features and Specifications:
- True-Steam,
- Quad-Wash,
- Easy-Rack Plus,
- Inverter Direct Drive,
- Smart ThinQ,
- Auto-Open Dry,
- Turbo Cycle,
- Dual Zone Wash.
| Colour: | Black |
| Capacity: | 14 Place Setting |
| Energy Efficiency: | A+++ |
| Consumption: | 0.96kWh/Cycle |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 845mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 600mm |
