SKU: EXAM440.55.BG
Brand: Delonghi
Delonghi Rivelia Bean to Cup Coffee Machine Beige - EXAM440.55.BG
- Regular price
- R 14,999.00
- Sale price
- R 14,999.00
- Regular price
-
R 16,499.00 - Unit price
- / per
Sale
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Delonghi Rivelia Bean to Cup Coffee Machine Beige: Enjoy effortless barista-quality coffee at home with one-touch brewing.
Features and Specifications:
- LatteCrema Hot Technology Milk Frother,
-
Bean to cup,
- Bean Switch System,
-
3.5" TFT colour with touchscreen technology,
- 4 User Profiles,
- Twin Shot,
- 16 One touch drinks,
- Easy to clean, dishwasher safe components,
- 500g coffee beans container & built-in Grinder with 13 settings,
- 2.0L Water container,
- Pressure 19 bar.
| Colour: | Beige |
| Wattage: | 1450W |
| Capacity: | 2.0L (Water Tank) |
| Capacity: | 500g (Coffee Bean Container) |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 385mm |
| Width: | 245mm |
| Depth: | 430mm |
