SKU: DAW398
Brand: Defy
Defy 12kg SteamCure Front Loader Washing Machine Manhattan Grey DAW398
- Regular price
- R 8,999.00
- Sale price
- R 8,999.00
- Regular price
-
R 10,499.00 - Unit price
- / per
Sale
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Defy 12kg SteamCure Grey DAW398 - Large 12kg capacity with steam cleaning. Energy efficient.
Features and Specifications:
- LED Digital Display,
- Freestanding,
- 15 Programs,
- Pre-wash Function,
- Water saving mode,
- Overflow safety,
- Aquawave ,
- Stainless Steel Drum,
- Child-lock.
| Colour: | Manhattan Grey |
| Capacity: | 12kg |
| Energy Efficiency: | A+++ |
| Consumption: | 1.257kWh/Cycle |
| Maximum Spin Speed: | 1400rpm |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 845mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 580mm |
