SKU: DBO496
Brand: Defy
Defy Slimline Thermofan+ Eye-Level Stainless Steel DBO496
- Regular price
- R 6,299.00
- Sale price
- R 6,299.00
- Regular price
-
R 6,299.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Defy Slimline Oven DBO496 - Stainless steel. Space-saving design with Thermofan+ technology.
Features and Specifications:
- Timer: Touch Control,
- Handle: Inox,
- Inner Oven Door: Removable Inner Glass,
- Control Panel: Inox,
- Roast Pan,
- Bake Tray,
- Wire Racks,
- Conventional Cooking,
- Grill,
- Bake,
- Turbo Grill,
- 3D Cooking,
- Thermo-Fan + Bake,
- Fan Assisted Bake,
- Defrost,
- Steam Assisted Cleaning,
- Steam Assisted Cooking.
| Colour: | Stainless Steel |
| Capacity: | 70L (Net) |
| Fan: | Yes |
| Energy Efficiency: | A |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 600mm |
| Width: | 594mm |
| Depth: | 564mm |
| Aperture | (Cutout Size): |
| Height: | 590mm |
| Width: | 565mm |
| Depth: | 570mm |
