SKU: DBO490
Brand: Defy
Defy Built In Oven Black DBO490
- Regular price
- R 8,999.00
- Sale price
- R 8,999.00
- Regular price
-
R 8,999.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Defy Black Oven DBO490 - Classic black finish. Built-in design. Reliable cooking performance.
Features and Specifications:
- Defrost,
- Thermofan+ Assisted Cooking,
- Static Bake,
- Turbo Grill,
- Eco Fan Heating,
- Pizza Function,
- 3D Function,
- Steam Assisted Cleaning,
- Built-In Shelf Rails,
- Aluminum Handle,
- Pull Down and Removable Oven Door,
- Black Glass with Large Viewing Window,
- Telescopic Rail,
- Full Touch Control Panel.
| Colour: | Black |
| Capacity: | 71L (Net) |
| Fan: | Yes |
| Energy Efficiency: | A |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 595mm |
| Width: | 594mm |
| Depth: | 567mm |
| Aperture | (Cutout Size): |
| Height: | 590mm |
| Width: | 560mm |
| Depth: | 550mm |
