SKU: DBO484
Brand: Defy
Defy Built In Oven Stainless Steel DBO484
- Regular price
- R 4,599.00
- Sale price
- R 4,599.00
- Regular price
-
R 4,599.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Defy Stainless Oven DBO484 - Premium stainless steel. Built-in multifunction oven.
Features and Specifications:
- Steam Assisted Cleaning,
- Removable Inner Glass,
- 5 Steel Side Racks,
- Static Oven,
- Timer,
- Warming Indicator,
- Removable Inner Door For EasyCleaning,
- Function Selector Knobs (Oven And Plates),
- Temperature Range 70 - 230 Degree Celsius,
- Large Viewing Window,
- 1 Roast Pan And 1 Wire Shelf,
- Oven Light.
| Colour: | Stainless Steel |
| Capacity: | 73L (Net) |
| Fan: | N/A |
| Energy Efficiency: | A |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 599mm |
| Width: | 594mm |
| Depth: | 564mm |
| Aperture | (Cutout Size): |
| Height: | 590mm |
| Width: | 565mm |
| Depth: | 570mm |
