SKU: DAC621
Brand: Defy
Defy 350L Fridge/Freezer White DAC621
- Regular price
- R 7,499.00
- Sale price
- R 7,499.00
- Regular price
-
R 7,499.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Defy 350L Fridge-Freezer DAC621 - White finish. 350L capacity. Frost-free. Energy saving operation.
Features and Specifications:
- Static,
- LED Interior Light,
- Adjustable Removable Shelves,
- Egg Tray,
- 4 Star Freezer,
- Freezer Drawers / Flaps.
| Colour: | White |
| Capacity: | 350L (Net) |
| Refrigeration Gas: | R600a |
| Energy Efficiency: | A+ |
| Consumption: | 316 kWh / Year |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 1850mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 650mm |
