SKU: DAC566
Brand: Defy
Defy 192L Double Door Solar Fridge White DAC566
- Regular price
- R 7,999.00
- Sale price
- R 7,999.00
- Regular price
-
R 7,999.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Defy 192L Solar Fridge DAC566 - White finish. 192L capacity. Solar compatible. Energy efficient.
Features and Specifications:
- Static Cooling Technology,
- Static - Auto Defrost,
- 4 Star Freezer Rating,
- Fridge Net Volume: 127 Litre,
- Freezer Net Volume: 65 Litre,
- Integrated Handle,
- Interior Lighting,
- Power Supply 12v/24v.
| Colour: | White |
| Capacity: | 192L (Net) |
| Refrigeration Gas: | R600a |
| Energy Efficiency: | A |
| Consumption: | 1.20 kWh / Day |
| Warranty Period: | 2 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 1450mm |
| Width: | 500mm |
| Depth: | 575mm |
