SKU: CSO14105TR3R-ZA
Brand: Candy
Candy 10Kg Smart Pro Anthracite Front Loader Washing Machine CSO14105TR3R-ZA
- Regular price
- R 5,499.00
- Sale price
- R 5,499.00
- Regular price
-
R 5,499.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Smart, spacious, and efficient. The Candy 10kg Front Loader Anthracite CSO14105TR3R-ZA delivers powerful cleaning with intuitive smart controls.
Features and Specifications:
- 10Kg Washing Capacity
- A++ Energy Rating
- 1400 RPM Spin Speed
- WiFi + BT Advanced Remote Control and Extra Content
- 5D LED Display
- Steam
- 16 Programs
- 9 Complete Rapid Programs in less than 1 Hour
- Stainless Steel Drum
- Start Delay Up To 24 Hours
- Noise: 81 dBA
| Colour: | Anthracite |
| Capacity: | 10kg |
| Energy Efficiency: | A++ |
| Consumption: | 0.6kWh/Cycle |
| Maximum Spin Speed: | 1400rpm |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 840mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 450mm |
