SKU: PPQ9B6I40M
Brand: Bosch
Bosch Series 6 Gas Hob 90 cm Tempered Glass Black PPQ9B6I40M
- Regular price
- R 10,299.00
- Sale price
- R 10,299.00
- Regular price
-
R 10,299.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Precision cooking meets sleek design. The Bosch Series 6 Gas Hob 90cm Black PPQ9B6I40M features powerful burners on easy-clean tempered glass.
Features and Specifications:
- Tempered Glass
- Cast Iron Grids
- 5 Burners
- Electric Ignition
- Removable Knobs
- Flame Failure Safety Device
- High Speed Burner
- WOK Burner
- Economy Burner
- Standard Burner x2
| Colour: | Black |
| Electronic Ignition: | Yes |
| Flame Failure Safety Device: | Yes |
| Warranty Period: | 5 Years |
| Dimensions: | |
| Width: | 915mm |
| Depth: | 520mm |
| Aperture | (Cutout Size): |
| Width: | 850mm |
| Depth: | 490mm |
