SKU: HGP3ISY50Z
Brand: Bosch
Bosch Series 6 Full Gas Stove Stainless Steel HGP3ISY50Z
- Regular price
- R 17,999.00
- Sale price
- R 17,999.00
- Regular price
-
R 17,999.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Powerful cooking meets precision control. The Bosch Series 6 Full Gas Stove Stainless Steel HGP3ISY50Z delivers reliable performance and sleek style.
Features and Specifications:
- Halogen interior lighting
- 125L Oven Cavity Size
- 5 Heating & Combination Modes
- Integrated Cleaning System
- 1 x Rotary Spit
- 1 x Cross Support for Espresso
- 1 x Grid
- 1 x Universal Pan
- Motorized Turn Spit
- Flame Failure Safety Device
- Electric Igniters
| Colour: | Stainless Steel |
| Capacity: | 125L |
| Fan: | Yes |
| Electronic Ignition: | Yes |
| Flame Failure Safety Device: | Yes |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 892-937mm |
| Width: | 894mm |
| Depth: | 600mm |
