SKU: GIN81AEF0U
Brand: Bosch
Bosch 211L Upright Freezer Built-In White GIN81AEF0U
- Regular price
- R 24,499.00
- Sale price
- R 24,499.00
- Regular price
-
R 24,499.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Bosch 211L built-in upright freezer in white. Space-saving design, frost-free operation, ideal for modern kitchen integration.
Features and Specifications:
- Reversible Door,
- Super Freezing,
- No-frost,
- LED Display,
- Fast Freeze,
- 5 Drawers,
- 2 Shelves with Flaps,
- Door Open Alarm,
| Colour: | White / Integrated |
| Capacity: | 211L (Net) |
| Refrigeration Gas: | R600a |
| Energy Efficiency: | A++ |
| Consumption: | 243 kWh / Year |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 1775mm |
| Width: | 540mm |
| Depth: | 545mm |
