SKU: WGK254ZXZA
Brand: Bosch
Bosch 10kg Series 6 Front Loader Washing Machine Silver WGK254ZXZA
- Regular price
- R 9,999.00
- Sale price
- R 9,999.00
- Regular price
-
R 9,999.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
The Bosch 10kg Series 6 Front Loader Washing Machine Silver WGK254ZXZA delivers powerful, quiet, and efficient cleaning for large families.
Features and Specifications:
- Iron Steam Assist
- Pre-Soaking
- Reload Function
- Multiple Water Protection
- Loading Sensor
- Digital Display
- Self Adjusting Water Level
- Eco Silence Drive
- Quick 15Min Program
- Speed Perfect
- Variable Spin Speed
- Balance Control
- Foam Control
- Child Lock
| Colour: | Silver Inox |
| Capacity: | 10kg |
| Energy Efficiency: | A+++ |
| Consumption: | 0.740Kwh/Cycle |
| Maximum Spin Speed: | 1400rpm |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 845mm |
| Width: | 598mm |
| Depth: | 588mm |
