SKU: HITV8736B0HTN
Brand: Beko
Beko Integrated 9/6kg Washer Dryer White HITV8736B0HTN
- Regular price
- R 11,499.00
- Sale price
- R 11,499.00
- Regular price
-
R 11,499.00 - Unit price
- / per
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Save space with the Beko Integrated 9/6kg Washer Dryer White HITV8736B0HTN. Wash and dry efficiently in one sleek, built-in design.
Features and Specifications:
- Integrated Washer / Dryer
- ProSmart Inverter Motor
- 15 Programmes
- Water Mode (Water Saving - Extra Rinse)
- Steam Cure
- Drum Clean+
- Child Lock
- Anti Crease+
- Aqua Wave
- Adjustable Rear Feet
- Digital Display
- Stainless Steel Drum
- Drying Type Condensation
- Overflow Safety
- Unbalanced Load Control
- Automatic Water Adjustment
| Colour: | White |
| Capacity: | 9kg (Wash) |
| Capacity: | 5kg (Dry) |
| Energy Efficiency: | A (Wash) |
| Energy Efficiency: | A (Dry) |
| Consumption: | 1.03 kWh/Cycle (Wash) |
| Consumption: | 2.64 kWh/Cycle (Dry) |
| Maximum Spin Speed: | 1400rpm |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 820mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 560mm |
