SKU: BAW208
Brand: Beko
Beko 9kg Front Loader Washing Machine Twilight Grey BAW208
- Regular price
- R 7,499.00
- Sale price
- R 7,499.00
- Regular price
-
R 8,999.00 - Unit price
- / per
Sale
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Sleek and efficient, the Beko 9kg Front Loader Washing Machine Twilight Grey BAW208 handles large loads with powerful yet gentle cleaning.
Features and Specifications:
- 15 Programs,
- Prewash, Steam and Fast+ Functions,
- Drum Clean, Night Mode, Wireless and Anti Crease functions,
- ProSmart Inverter Motor,
- Anti-crease,
- Stainless Steel Drum,
- Child Lock,
- Overflow Safety,
- Unbalanced Load Control,
- Automatic Water Adjustment,
- Emergency Water Drain Hose.
| Colour: | Twilight Grey |
| Capacity: | 9kg |
| Energy Efficiency: | A+++ |
| Consumption: | 0.87kWh/Cycle |
| Maximum Spin Speed: | 1400rpm |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 845mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 580mm |
