SKU: BAW206
Brand: Beko
Beko 7kg Front Loader Washing Machine Twilight Grey BAW206
- Regular price
- R 5,499.00
- Sale price
- R 5,499.00
- Regular price
-
R 7,999.00 - Unit price
- / per
Sale
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Beko 7kg Front Loader Washing Machine Twilight Grey BAW206: Perfectly clean medium 7kg loads with this efficient, space-saving grey washer.
Features and Specifications:
- Stain Therapy Program,
- Steam Technology,
- Cold Wash,
- Digital Display,
- 15 Programs,
- Prewash, Steam and Fast+ Functions,
- Drum Clean, Night Mode, Wireless and Anti Crease functions,
- ProSmart Inverter Motor,
- OptiSense,
- Stainless Steel Drum,
- Child Lock,
- Overflow Safety,
- Unbalanced Load Control,
- Automatic Water Adjustment,
- Emergency Water Drain Hose.
| Colour: | Twilight Grey |
| Capacity: | 7kg |
| Energy Efficiency: | A+++ |
| Consumption: | 0.76kWh/Cycle |
| Maximum Spin Speed: | 1200rpm |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 845mm |
| Width: | 600mm |
| Depth: | 580mm |
