SKU: B5T44133W
Brand: Beko
Beko 10kg Heat Pump Tumble Dryer Manhattan Grey B5T44133W
- Regular price
- R 10,999.00
- Sale price
- R 10,999.00
- Regular price
-
R 12,999.00 - Unit price
- / per
Sale
Tax included.
Shipping calculated at checkout.
Beko 10kg Heat Pump Dryer B5T44133W - Large 10kg capacity. Manhattan grey. Efficient heat pump tech.
Features and Specifications:
- OptiSense
- 15 Programmes
- Wireless HomeWhiz Connection
- 5 Downloadable Programmes
- Transparent - Reversible Door
- Fusion Filter
- AquaWave
- Digital Display
- DC Led Drum Light
- Stainless Steel Inner Drum
- Reverse Drum Action
- Direct Drain
- Child Lock Indicator
- Water Tank Full Indicator
- Filter Cleaning Indicator
- Condenser Cleaning Indicator
- End of Cycle Buzzer
| Colour: | Manhattan Grey |
| Capacity: | 10kg |
| Energy Efficiency: | A++ |
| Consumption: | 281.9 kWh/Year |
| Warranty Period: | 3 Years |
| Dimensions: | |
| Height: | 846mm |
| Width: | 598mm |
| Depth: | 605mm |
